Workshop Capturing Happiness

Workshop Capturing Happiness

Chtěla bych se tu s Vámi podělit o svůj zážitek z konce loňského roku.

Během uplynulého roku jsem přemýšlela o tom, kam se posunout ve focení dál, hledala jsem inspiraci, kterým směrem se vydat, co změnit a co si ponechat. Při hledání inspirace na internetu jsem na podzim narazila na úžasnou svatební fotografku Daliboru Bijelic, jejíž pojetí fotografie, jak svatební, tak rodinné mě uchvátilo.

Vždy se mi líbily fotky, na kterých je vidět krásný vztah mezi partnery nebo rodiči a jejich dětmi. To, jak si vyjadřují lásku, jak se objímají a všechny ty bezstarostné chvíle. I já sama toužím zachytit tyto úžasné okamžiky a proto, když Dalibora otevřela workshop „Capturing Happiness“ nemohla jsem odolat. Protože právě o to mi jde. Zachytit štěstí druhých lidí.

Na konci října jsem se tedy vydala do města na Hané, do Olomouce. Již dříve bylo toto město blízké mému srdci, a to jsem ještě nevěděla, kolik skvělých lidí tu tentokrát potkám. Workshop se konal v Coworkingovém centru Vault 42 (kde bych si teda uměla představit pracovat!! :) ). Centrum je kombinací neomítnutých cihel, bílé barvy a dřevěných podlah, nechává tedy kreativní mysl plně soustředěnou na práci.

long story short

První, koho jsem po příjezdu na místo uviděla, byla právě Dalibora a její upřímný úsměv. V tu chvíli jsem věděla, že jsem tu správně. Atmosféra, která díky ní panovala po celý workshop byla uvolněná, řekla bych, že až přátelská. Nebyl problém se zeptat na jakoukoli otázku a že jich bylo :) Dalibory dechberoucí vyprávění o životě, inspiraci, která ji vede a zkušenostech z focení se musí zažít.

Úžasní byli také modelové Tereza a Tomáš, před objektivem byli přirození a uvolnění, což bylo pro tento skvělý pár ztíženo hejnem fotografek, které chtěly ulovit tu svou fotku :) Ale náš pár to bravurně zvládl a za to jim patří můj obdiv a poděkování. Krásný pár ještě ozdobily šaty od yesandyes a podzimní kytice z Podbělu.

workshop olomouc

Jako předposlední bych také chtěla zmínit místo, kde jsme všichni společně přespávali. Protože spánek je základ kreativní činnosti, kdy si mozek odpočine a načerpá další nápady, že? :) Long story short, hostel s kouzelnou atmosférou a ještě lepší kuchyní. Jejich domácí bochník chleba jsem si vezla ještě teplý vlakem…mňam. Pokud byste chtěli v Olomouci přespat tak určitě doporučuji!

Na závěr shrnutí. To, co mi tento workshop dal je daleko víc, než to „jak fotit“. Donutil mě se zamyslet nad tím, kam směřuje moje tvorba a tyto dva dny mně v tom velice pomohly. Závěrem bych chtěla moc poděkovat Daby, že šla do celého workshopu s otevřeným srdcem a doufám, že se jí to mnohonásobně vrátí nejen z tohoto jednoho kurzu. 

Naše skvělá parta zde →

svatební workshop

Níže si můžete prohlédnout snímky, které jsem ten den pořídila.

Tak zase ahoj příště Market