Focení miminek

Focení miminek

Pro všechny maminky i tatínky je narození jejich potomka pravděpodobně tím nejkrásnějším pocitem, jaký mohou v životě zažít. A jak nejlépe uchovat tyto okamžiky v paměti, než mít doma obrázky svého miláčka hned po narození? :)

V dnešním článku se pokusím napsat pár vět o průběhu focení novorozených miminek a odpovědět na Vaše časté otázky. 

Focení začínám obvykle zachycením samotného miminka. V košíčku, misce, postýlce, popř na beanbagu…dále následuje focení s rodiči, sourozenci. Celou dobu se řídím rytmy miminka. Podle toho jak se potřebuje nakrmit, pochovat, zklidnit. Během focení ho opatrně ukládám do různých poloh a v případě, že je klidné jich zkouším i více. Pokud je miminko neklidné, nebo ho trápí bolest bříška, tak se ho snažím ukládat do pozice, ve které se mu to líbí. 

Často bývá cesta do ateliéru prvním výletem s miminkem. I proto rozumím tomu, že mohou mít rodiče ještě obavy ohledně manipulace s děťátkem. Díky několika kurzům ( a z vlastní dvojité zkušenosti :) ) už vím, jak správně postupovat při polohování miminka. Vždy dávám pozor na to, abych s ním zacházela co nejšetrněji a dbám na bezpečnost.

Kdy se domluvit na termínu focení?

Obvykle se s maminkami domlouvám přibližně 2 měsíce před termínem porodu. Zeptám se na určené datum a jestli se má narodit holčička nebo chlapeček. To kvůli přípravě rekvizit na focení. Protože ale víme, že se miminka rodí až když chtějí a nehledí na termín v těhotenské průkazce, tak se domlouváme až se drobeček narodí. Pak najdeme volný termín, pokud jsou maminka i miminko fit, fotíme novorozenecké fotky mezi 7. a 14. dnem života.

Kde focení probíhá?

Focení probíhá v mém ateliéru na Hrádku. Před začátkem vyhřívám místnost na cca 24 stupňů, aby bylo hezky teplo. Miminka jsou pak v pohodě, i když je svléknu.

Co s sebou?

Doporučuji vzít sebou dvě náhradní plínky, vlhčené ubrousky (ty mám také k dispozici ale pokud má miminko např citlivou pleť je lepší přinést vlastní), dudlík – pokud používáte, látkovou plenu a pro vlasatá miminka hřebínek :)

Co je v ateliéru k dispozici?

Pokud se jedná o oblečení, pro miminka mám k dispozici speciálně šité oblečky ve velikosti 50-62. Je tu na půjčení spousta čelenek, čepiček, vlněných zvířátek do ruky…

Co se týká rodičů popřípadě sourozenců, je nelepší zvolit světlé barvy oblečení. Ladí s vybavením ateliéru a dobře vynikne i samotné miminko. Pokud byste si nevěděli rady jaké barvy vybrat, mohu zaslat tipy jak se sladit. Snažte se prosím vyvarovat černé, křiklavým barvám a velkým nápisům. Z důvodu vyhřátého ateliéru doporučuji vzdušné oblečení.

Budu se moc těšit na všechna miminka a rodiny, které letos zase uvidím.

Markét